FA | EN | AR
جمعه ٠٤ خرداد ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 81
جمع بازديدها تاكنون: 411255


افتتاح سردخانه عمومی کلانشهراهواز

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان خوزستان، در مراسمی که با حضور رییس کل دادگستری، مدیرکل پزشکی قانونی، دادستان اهواز و اعضای شورای شهر برگزار شد، اولین سردخانه عمومی کلانشهر اهواز افتتاح شد.

دکتر سید فرزاد حسینی مدیر کل پزشکی قانونی در مراسم افتتاحیه آغاز به کار اولین سردخانه عمومی کلانشهر اهواز گفت: سرعت در انجام کفن و دفن یکی از مواردی است که در دین و فرهنگ ما برآن تاکید شده است پس وجود مرکزی برای پایش مرگ های طبیعی و غیرطبیعی لازم بوده در حالی که در گذشته مردم برای تفکیک این گونه مرگ ها باید به سیستم قضائی مراجعه می کردند و این امر تأخیر چند ساعته تا چند روزه را برای پاسخگویی به مردم به وجود می آورد.
وی ادامه داد: در گذشته اجساد باید در سردخانه های بیمارستان های مختلف شهر اهواز نگهداری می شد و در زمان کفن و دفن انتقال اجساد در شهر از تمامی بیمارستان ها به پزشکی قانونی و همچنین شاهد حضور کاروان های انتقال این اجساد به سمت بهشت آباد بودیم که علاوه بر اینکه مشکلات ترافیکی را ایجاد می کرد، موجب ایجاد تاملات روحی برای دیگر شهروندان ایجاد می شد.
مدیرکل پزشکی قانونی خوزستان بیان کرد: عدم وجود سردخانه عمومی در کلانشهر اهواز مانعی برای ارائه خدمات به همشهریان بود. در گذشته اهواز تنها کلانشهر فاقد سردخانه عمومی بود که امروز این خلاء برطرف شده است.
حسینی گفت: با فعالیت این مجموعه زمان کفن و دفن برای خانواده های اموات خیلی کاهش می یابد و فعالیت این سردخانه نمادی برای تعامل مطلوب قوه قضائیه و قوه مجریه بوده و افتتاح آن باعث ارائه خدمات اجتماعی به مردم خواهد شد.
وی تصریح کرد: این مسئله برای اولین بار در شورای قضائی مطرح و از سوی رییس کل دادگستری استان به تصویب رسید. پیگیری های مؤثر و مکرر سیستم قضائی روند سرعتی افتتاح این پروژه را به دنبال داشت.

تاریخ انتشار: ١٢:٣٣ -1396/05/29 کد مطلب :٢٩٣٣٥
  نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: اهواز، بلوار انقلاب کدپستی: 6153833655
تلفن: 3783004، دورنگار: 3791701،
پیام کوتاه: 20001372